دسترسی سریع

شریعتی ابلاغ کرد:

تسریع در انجام امور استانداردسازی صنعت نفت

۵۱۶ استاندارد ملی تدوین شده در وزارت نفت نیازمند بازنگری و روزآمد شدن است.
غلامرضا شریعتی، رییس سازمان ملی استاندارد ایران در جمع مسئولان وزارت نفت، به استراتژیک بودن صنعت نفت در کشور اشاره کرد و گفت: با تشکیل کمیته های فنی موضوعات مرتبط با صنعت نفت به سرعت پیگیری و نهایی شود.
وی با بیان اینکه پژوهشگاه استاندارد ظرفیت پذیرش فعالیت‌های پژوهشی در بخش های تخصصی را دارد افزود: توانمندیهای علمی استاندارد در اختیار تمامی صنایع به ویژه صنعت نفت قرار می گیرد.
وی تصریح کرد: نباید به بهانه‌های مختلف از جمله کمبود نیرو، مقوله استاندارد سازی کشور معطل بماند. 
در این نشست، سعید محمد زاده، معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهشی و فناوری، روزآمد شدن و تجمیع استانداردهای تدوین شده را خواستار شد و گفت: درصد بالایی از تجهیزات صنعت نفت داخلی سازی شده که مورد اقبال شرکت‌های بزرگ نفتی بین المللی قرار گرفته است.
وی افزود: برای حضور موثر در بازار داخل و بازارهای جهانی نیازمند ارزیابی کیفی محصولات و اعتبار نامه از سوی مرکز ملی تایید صلاحیت ایران هستیم. 
محمدزاده ضمن قدردانی از همکاری سازمان ملی استاندارد ایران خواستار تسریع در روند استاندارد سازی و صدور گواهی های این صنعت شد. 
در این نشست با تاکید غلامرضا شریعتی، مقرر شد، هفته آینده جلسه ای با حضور مسئولان مرتبط هر دو نهاد ملی برگزار شود و برنامه زمانبندی برای تسریع در اجرای اهداف مطرح شده در چارچوب تفاهم نامه ای به امضا برسد.

سایر تصاویر:
 
امتیاز دهی