دسترسی سریع

با امضای تفاهم‌نامه؛   

گامی دیگر برای ارتقای کیفیت طرح های عمرانی برداشته شد

به گزارش روابط عمومی استاندارد، تفاهم‌نامه همکاری پژوهشگاه استاندارد و شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با هدف گسترش همکاری های علمی، فنی، پژوهشی و اجرایی به امضاء رسید.
غلامرضا شریعتی، رییس سازمان ملی استاندارد ایران در مراسم امضای این تفاهم نامه، همکاری برای توسعه استانداردهای ملی و تدوین و تجدید نظر استاندارد های تخصصی در زمینه راه ژئوتکنیک مواد و مصالح ساختمانی و همچنین مصرف بهینه انرژی را خواستار شد.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران، بهره گیری از سرمایه های فنی، امکانات و تجهیزات انباشت شده را برای کشور ضروری دانست و تصریح کرد : باید تلاش کنیم با استفاده از امکانات و توان علمی، کیفیت را در سطح کشور  نهادینه کنیم که این موضوع خواست مردم و حاکمیت است.
وی با اشاره به لزوم رعایت قوانین استاندارد در پروژه های عمرانی افزود: با توجه به شرایط جغرافیایی کشور و بروز حوادث طبیعی ، مقاوم سازی سازه ها و طرح های عمرانی برای کاهش خسارات جانی و مالی ضروری است.
شریعتی با اشاره به امضا تفاهم‌نامه مذکور، یادآور شد: با هم افزایی و همکاری مشترک می توان خلأهای موجود را برای ادامه مسیر از میان برداشت. 
وی ضمن ابراز خرسندی از انعقاد این تفاهم نامه، پژوهشگاه و سایر بخش های مرتبط در سازمان استاندارد را مکلف به اجرای هر چه دقیق تر مفاد تفاهم نامه کرد.
براساس این گزارش، توسعه استانداردهای ملی و تدوین و تجدید نظر استاندارد های تخصصی، مشارکت در تدوین استانداردهای منطقه‌ای و بین‌المللی با عضویت فعال در کمیته های متناظر، همکاری در انجام تحقیقات به منظور تدوین و تجدیدنظر استانداردها، بهبود روشها و بومی سازی استانداردهای بین المللی،  همکاری در ساماندهی نظام ارتقای دانش، مهارت و تجربه در عرصه استاندارد سازی به منظور ارتقای کیفیت و استفاده از روش ها و فناوری نوین در فرآیند تولید در زمینه راه ژئوتکنیک مواد مصالح ساختمانی و مصرف بهینه انرژی از موضوعات مهم این تفاهم نامه بود. 
در همین راستا، همکاری در کنترل کیفیت مواد و کالاهای صادراتی مشمول استاندارد اجباری همکاری در کنترل کیفیت مواد و کالاهای وارداتی ، برگزاری همایش علمی و تخصصی، آموزش و ترویج استانداردهای ملی تخصصی، نظارت بر حسن اجرای استانداردهای اجباری و تشویقی و تمامی محصولات و خدمات دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد، بازرسی بخش های کنترل کیفی و کمی مواد اولیه و کالاهای وارداتی بازرسی و نمونه برداری از محل های تولید، بسته بندی، تمرکز و عرضه و فروش تعیین سالانه نرخ رشد کیفیت محصولات و خدمات با بهره‌گیری از معیارها و شاخص های معتبر، ساماندهی ساختار نظام مدیریت واردات و صادرات کشور با با هدف رفع موانع فنی در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه، ساماندهی نظام ارتقای دانش مهارت و تجربه در عرصه استانداردسازی و همچنین بررسی اولویت های تدوین و تجدیدنظر استانداردهای ملی در زمینه راه ژئوتکنیک مواد و مصالح ساختمانی و مصرف بهینه انرژی از دیگر موضوعات مندرج 
 در این تفاهمنامه بود.
به موجب این تفاهم نامه، طرفین موظف شدند، تلاش خویش را برای استفاده از توان علمی، فنی، پژوهشی و اجرایی دستگاه متبوع در جهت استانداردسازی معطوف سازند .
این تفاهم نامه در ۴ ماده و ۳۵ بند به امضای فرزانه انصاری، رئیس پژوهشگاه استاندارد و مجید کیانپور، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک رسید.

برای مشاهده تصاویر کلیک کنید.

 
امتیاز دهی