استانی

بيشتر

شنبه1400/9/6

10:38:1

145

رسانه‌ها نقش مهمی در فرهنگ‌سازی و ترویج استاندارد دارند

سیران مرادی مسوول روابط عمومی استاندارد استان کردستان، گفت: رسانه‌ها نقش مهمی در فرهنگ‌سازی و ترویج استاندارد دارند، یکی از رسالت‌های مهم سازمان ملی استاندارد ایران نظارت بر چگونگی اجرای استاندارد است.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، مرادی در دیدار با فردین کمانگر مدیرمسوول هفته نامه گۆڕان با اشاره به نقش رسانه در توسعه و ترویج استاندارد، اظهار کرد: رسانه‌ها با تعامل دو سویه و انعکاس فعالیت‌های این ارگان که در راستای حفظ سلامت و صیانت از حقوق شهروندی است، می‌توانند جهت توسعه و ترویج استاندارد گام‌های ارزشمندی را بر دارند.
وی با اشاره به اینکه رسانه‌ها نقش مهمی در فرهنگ‌سازی و ترویج استاندارد دارند، افزود: یکی از رسالت‌های مهم سازمان ملی استاندارد ایران نظارت بر چگونگی اجرای استاندارد اعم از نظارت بر واحدهای ‌تولیدی، سطح بازار و اصناف، نظارت بر طلا، جایگاه‌‌های سی ان جی، تجهیزات بازی، استانداردسازی آسانسور و مصالح ساختمانی است که اداره کل استاندارد کردستان نیز به‌تبع این رسالت را به نحو احسن انجام داده لذا انعکاس این اخبار توسط رسانه این مهم را نمایان تر می‌کند.
مسوول روابط عمومی استاندارد استان کردستان، تأکید کرد: بازرسی از کالاهای استاندارد مشمول استاندارد اجباری نقش به سزایی در استانداردسازی آن‌ها دارد و این امر باعث می‌شود واحد تولیدی نسبت به تولید کالای استاندارد توجه جدی داشته باشد.
مرادی به برگزاری دوره‌های آموزشی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: اداره کل استاندارد کردستان علاوه بر نظارت بر اجرای استاندارد باهدف بالا بردن دانش‌مدیران کنترل کیفیت و کارشناسان استاندارد دوره‌های آموزشی مرتبط را برگزار می‌کند.
وی یادآور شد: رسانه‌ها نقش مؤثری بر ترویج فرهنگ‌ استفاده از کالاهای استاندارد در جامعه دارند.
در پایان از مدیرمسوول هفته نامه گۆڕان با اهدای لوح سپاسی به امضای مدیرکل استاندارد کردستان به عنوان همیار استاندارد تشکر و قدردانی شد.