استانی

بيشتر

پنجشنبه1401/2/22

22:19:5

138

شناسایی و توقیف بستنی با علامت استاندارد جعلی

سرپرست اداره کل استاندارد گلستان از شناسایی و توقیف محصول بستنی با نشان استاندارد جعلی در سطح بازار استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد گلستان سید مهدی حسینی گفت: حسب دریافت گزارشات مردمی و نظارت مستمر از سطح بازار، بازرسان اداره کل استاندارد گلستان موفق به شناسایی کارگاه تولید بستنی غیر بهداشتی با جعل علامت استاندارد شدند.
حسینی یا اعلام اینکه بازرسان اداره کل استاندارد با ردیابی عرضه بستنی دارای علامت استاندارد جعلی موفق به شناسایی کارگاه تولیدی در یک واحد مسکونی شهر گرگان شدند افزود: در این بازرسی تولیدات موجود در محل کارگاه دارای علامت استاندارد جعلی توقیف گردید.
وی افزود: در این بازرسی تعداد 750 عدد برچسب انواع بستنی زعفرانی، کاکائویی و وانیلی دارای علامت استاندارد جعلی کشف و ضبط شد.
دبیر شورای استاندارد استان افزود: به موجب قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد تولید، تمرکز، توزیع و فروش کالاها و خدمات مشمول استاندارد اجباری بدون علامت استاندارد و یا بدون تایید سازمان ملی استاندارد ممنوع است و کالای مربوطه باید توقیف و با متخلف طبق قانون برخورد شود، پیگیری های لازم حقوقی  در این زمینه در دست اقدام می باشد.
وی یاد آور شد: از ابتدای سال جاری و تا نیمه اردیبهشت ماه در قالب دو طرح «نوروزی» و «رمضان» بیش از 2600 بازرسی از واحدهای صنفی سطح استان صورت گرفته و کالاهای مشمول استاندارد اجباری به لحاظ داشتن علامت استاندارد معتبر مورد کنترل  قرار گرفتند. این بازرسی ها تا پایان سال و بصورت مستمر ادامه خواهد یافت.
حسینی در پایان به گلستانی ها یادآور شد در صورت مشاهده موارد مغایر با استاندارد در بازار، می توانند موضوع را از طریق سامانه تلفنی 1517 و یا پیامک 30001517 به اداره کل استاندارد گلستان اطلاع دهند و یا اینکه شخصا به کمک یک پیامک رایگان به شماره 10001517، از اعتبار و اصالت علامت استاندارد درج شده روی کالا، اطلاع حاصل نمایند.

تصاویر