اخبار استان ها

بيشتر

پنجشنبه1401/5/13

11:45:2

188

اولین جلسه ی شورای استاندارد استان البرز در سال 1401 برگزار شد

 به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد البرز جلسه شورای استاندارد استان به ریاست  مجتبی عبداللهی، استاندار البرز و با حضور مدیران دستگاه های اجرایی عضو شورای استاندارد استان در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد.
در ابتدا محمد حسین طاهری، مدیر کل و دبیر شورای استاندارد استان البرز با عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و ایام عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران با وفایش، خلاصه‌ای از اهداف، ماموریت‌ها و وظایف اداره کل به همراه گزارشی از عملکرد و اقدامات صورت گرفته در اداره کل را بیان نمودند.
طاهری ضمن اشاره به جایگاه استاندارد در جامعه، همکاری بیشتر دستگاه‌ها برای استانداردسازی کالا، خدمات و اصلاح  فرآیندها به ویژه در رابطه با آسانسورها، وسایل و تجهیزات بازی مستقر در پارک ها و شهربازی ها، موتورخانه‌ها، گلخانه ها و مصالح ساختمانی را خواستار شد.
در ادامه دکتر عبداللهی، استاندار و ریاست شورای استاندارد استان البرز ضمن تسلیت فرا رسیدن ماه محرم و ایام عزاداری اهل بیت عصمت و طهارت علیهما السلام در رابطه با موضوع استاندارد گفت: استاندارد و استانداردسازی و حفظ ایمنی شهروندان و محیط زیست از مهمترین موضوعات کشور و استان البرز بوده و در این رابطه تمام دستگاه های اجرایی باید با یکدیگر همکاری نمایند.
وی همچنین آگاهی بخشی و فرهنگ سازی را از اهم موضوعات دانست تا مردم به ویژه تولیدکنندگان و عرضه کنندگان از مزایای اطمینان بخش استاندارد آگاه شوند.
عبداللهی استاندارد سازی آسانسورهای مراکز دولتی و بیمارستانی را موضوع بسیار مهمی دانست و اظهار داشت: برای جلوگیری از حوادثی که به واسطه کمبود نظارت بر آسانسورها ایجاد می شود باید اقدامات موثر و لازم به طور جدی در دستور کار قرار گیرد.
شایان ذکر است: مطابق ماده 34 قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد شورای عالی استاندارد  به ریاست رییس جمهور و در غیاب وی معاون اول رییس جمهور، رییس سازمان دبیر شورای عالی و روسای سازمان محیط زیست، اقتصاد و دارایی، دادستان، رییس سازمان بازرسی و ... بوده که در تبصره ماده 34 شورای استاندارد استان به ریاست استاندار و دبیری مدیر کل استاندارد استان و عضویت مدیران کل و روسای سازمان هایی که وزراء و روسای آنها عضو شورای عالی استاندارد می باشند؛ تشکیل می شود.